Czym jest skok na Bungee ?

Skok na bungee, czyli popularny skok z wysokości, z przypiętą do nóg liną, znany nie tylko miłośnikom adrenaliny, jest świetną okazją do rozpoczęcia przygody ze sportami ekstremalnymi.

Decydują się na niego nie tylko osoby o mocnych nerwach, ale także te, które od dawna chciały pokonać własne bariery. Z pewnością rozrywka, choć kierowana do wszystkich, przysporzy szybszego bicia serca, przyspieszonego oddechu i specyficznego uczucia, jakie towarzyszy nam już przy samym wjeździe na górę. Mimo tego, że bungee jest sportem ekstremalnym, a na żurawiu znajdują się też osoby, dla których skok stał się prezentem urodzinowym, z atrakcji rezygnuje jedynie około procenta uczestników.

Co ciekawe – skoki na bungee mogą stanowić zarówno bazę do dalszych podbojów wyciskaczy adrenaliny, jak i być pasję samą w sobie. W końcu popularne, miastowe możliwości pozwolą nam na około 100 metrów spadania. Nie jest to nic nadzwyczajnego w porównaniu do spektakularnych konstrukcji, gdzie uczestnik spada w stronę rzeki pełnej aligatorów bądź skacze z urwiska.

Na bungee możesz się rozwijać, możesz zmienić upodobania i pójść w stronę chociażby skoków spadochronowych, przezwyciężyć strach, a przede wszystkim przeżyć fantastyczną przygodę. W końcu latanie jest odwiecznym marzeniem człowieka, a skok da Ci jego namiastkę.

Emocje związane z wyjazdem na górę, przepiękne widoki z wysokości, samo przygotowanie do skoku, aż wreszcie – sam skok podczas którego poczujesz się wolny, nic nie będzie Cię ograniczało. Tylko Ty i powietrze, które nie stawia zbyt dużego oporu. To chwila, podczas której będziesz wyzwolony, jak nigdy wcześniej.

Obecna technologia pozwala na uwiecznienie towarzyszących wydarzeniu emocji – w ofertach poszczególnych firm znajdziesz między innymi filmowanie kamerką GoPro oraz zdjęcia z samego wydarzenia.

Podejmij decyzję na dole, bo gdy podpiszesz dokument potwierdzający zapoznanie się z regulaminem, nie będzie już odwrotu. Znaczy będzie… ale szkoda byłoby rezygnować tak blisko celu i stracić wszystko to, o czym marzyło się przez tak długi czas.

Autor: Kinga Tobała

Podobne Posty

Najnowsze Posty
Przeczytaj więcej