Drifting – tylko dla mężczyzn?

Wydawałoby się, że drifting jest sportem typowo męskim, w którym dominuje ryzyko, adrenalina, chęć wykazania się oraz zaprezentowania swoich motoryzacyjnych umiejętności szerszemu gronu. Jednym słowem- chęć popisania się przed znajomymi, głownie kolegami „z podwórka”. Drifting to jednak coś więcej niż zwykłe „żyłowanie auta dla szpanu” . Okazuje się, że nie tylko mężczyźni mogą pochwalić się zamiłowaniem do szybkich samochodów oraz do driftu, kobiety radzą sobie równie dobrze z tą dyscypliną, a niektóre udzielają nawet porad z nią związanych!

Kilka słów o driftingu

Początek lat 60 ubiegłego wieku, Kwiat Kwitnącej Wiśni i górzyste, dzikie urwiska. W takich okolicznościach po raz pierwszy rozegrane zostały przejazdy drifterskie. Nazywano je „jazdą na krawędzi”, każdy drifter musiał przejechać w jak najszybszym czasie odcinek od punktu A do punktu B. Trasa była bardzo niebezpieczna, zazwyczaj wiodła przez górskie serpentyny i rozwidlenia. Jednak chęć oglądania i dopingowania śmiałków sprawiła, że dyscyplina przeniosła się do miejskich uliczek Japonii, skąd można było swobodnie podziwiać już widowiskowe przejazdy.

Dyscyplina międzynarodowa

Z czasem drifting stał się popularny w wielu krajach poza Japonią i zaczęto traktować go jako dyscyplinę sportową, w której zawodnicy starają się pokonać swoich rywali i zachwycić jurorów swoją jazdą. Tutaj liczy się przede wszystkim dynamika i spektakularność, co niewątpliwie sprawia, że krew w żyłach szybciej płynie, nie tylko drifterom, ale także zgromadzonej widowni. Mianem dobrego kierowcy możemy określić osobę, która nie tylko jeździ już kilka lub kilkanaście lat autem, ale także potrafi zachować zimną krew w przypadku niebezpieczeństw na drodze. Aby stać się dobrym kierowcą należy „ćwiczyć” jazdę samochodem, czyli często jeździć. Podobnie jest z driftingiem. Sport ten wymaga wielu praktycznych umiejętności i dużej swobody „za kółkiem”. Z pewnością nie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motoryzacją.

drifter-j1l4bxmj

Modelka drifterka!

Drifting uważany jest za typowo męski sport, gdyż powszechniejsze wydaje się być zamiłowanie mężczyzn do motoryzacji. Co jednak, gdy to kobieta staje się profesjonalną drifterką, a do tego udziela porad technicznych związanych z tą dyscypliną? Michelle Westby, modelka i drifterka pokazuje na filmiku jak w profesjonalny sposób wykonać technikę drifterską, zwaną clutch kick.

Polegaja ona na maksymalnym wciśnięciu sprzęgła, a następnie na szybkim puszczeniu go, w momencie pokonywania przez nas zakrętu. Nieprawdopodobne z jaką łatwością i płynnością przychodzi Michelle nie tylko poruszanie się po torze wyścigowym, ale sama prezentacja techniki. Możemy podziwiać doskonały i profesjonalny drift, którego z pewnością pozazdrościłby niejeden fan szybkiej i ekstremalnej jazdy! Na pewno można stwierdzić, że Michelle czuje się „za kółkiem” jak przysłowiowa „ryba w wodzie”, a jej szybka jazda i drifterskie wyczyny do duża dawka ekstremalnych wrażeń.

Kobieta „za kółkiem”!

Szybka jazda samochodami oraz drifting są domeną nie tylko mężczyzn! Jak widać, kobiety również czują się w aucie jak ryby w wodzie, a niezawodna technika jazdy i długie blond włosy, mogą iść ze sobą w parze. Jeśli interesują Cię imponujące wyczyny drifterskie lub chcesz wiedzieć co to clutch kick, koniecznie obejrzyj materiał!

Autor: Marcela Piekar

Podobne Posty

Najnowsze Posty
Przeczytaj więcej