Potęga umysłu człowieka

Zastanawiasz się, co tak naprawdę by się stało gdybyś wykorzystał pełen potencjał swojego mózgu?

Potęga umysłu

Od dziecka przyglądasz się swoim idolom, myśląc o tym, że chciałbyś być jak oni? Zastanawiasz się, co tak naprawdę by się stało gdybyś wykorzystał pełen potencjał swojego mózgu? Po obejrzeniu „Lucy” nabrałeś nadziei na nadludzkie możliwości, podbój świata, ale po chwili uświadomiłeś sobie, że jesteś zwykłym człowiekiem, a szczytem Twoich marzeń może być praca w korporacji?

Nie! Po pierwsze, to gdzie się znajdziesz za kilka lat jest zależne wyłącznie od Ciebie. Od Twojej determinacji i chęci osiągnięcia celu. Nie zgadzasz się? Przecież inni są lepsi, mają lepiej, więcej, łatwiej. Wcale nie. Każdy musiał od czegoś zacząć, a siłą, która popychała go dalej i dalej była determinacja i chęć osiągnięcia tego sukcesu, o którym marzył. Zdaje Ci się, że chcesz być jak Ci wszyscy „wielcy”, ale czy naprawdę jesteś świadomy tego, czego chcesz? Czy postawiłeś sobie jasny cel? Czy wiesz dokąd zmierzasz?

 

Na samym początku musisz podjąć decyzję o tym, jak Twoje życie ma wyglądać, bo wszystko siedzi w Twojej głowie. To, że się nie poddasz, wyznaczysz nowy punkt do osiągnięcia, wykorzystasz pokłady kreatywności, jest zależne wyłącznie od Ciebie. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, każdy powie, że ciężka praca doprowadzi Cię do mety, a charakter , nad którym pracowałeś długimi godzinami pozwoli wytrwać. Gdy ją osiągniesz… powinieneś pokonać kolejne lęki, kolejne ograniczenia i z determinacją osiągać wszystko, czego chcesz. Ale to nie może być „coś”. To musi być konkret – praca, język, sylwetka, podróże – cokolwiek. Nie idź tam, gdzie wszyscy, nie biegnij gdzieś, bo tak wypada. Podążaj za własnym planem i nie bój się pokonywać granic. Jeśli wiesz, że postępujesz słusznie – rób to!

Po drugie… Wcale nie musisz być Lucy, żeby dokonywać niemożliwego. Filmy wmówiły Ci, że nie wykorzystujesz swojego mózgu w pełni. Tymczasem w każdej chwili wykorzystujesz jego absolutne 100 %. Za każdym razem pracuje cały Twój mózg, nie masz odłączonej jednej półkuli. Z każdą minutą Twojego życia możesz korzystać ze wszystkich swoich umiejętności, wzbudzać kreatywność, szukać nowych rozwiązań, doskonalić się i stawiać kolejne kroki w przód. Nie bój się marzyć, a przede wszystkim nie bój się realizować swoich marzeń!

Podobne Posty

Najnowsze Posty
post-image
Styl Życia

Odzież sportowa – jakie tkaniny są najlepsze?

To właśnie rozwojowi technologicznemu zawdzięczamy nowoczesne metody szycia ubrań sportowych i materiały, z jakich są one wykonywane. Aktualnie wykorzystuje się kilka sprawdzonych, wysokiej jakości tworzyw, których właściwości są w...
Przeczytaj więcej