Ucieczka z Escape Room

Fascynowały Cię gry, w których zadaniem było wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia? Chętnie wymyślałeś niekonwencjonalne zastosowania dla przedmiotów codziennego użytku w wirtualnej rzeczywistości? Jeśli należysz do osób, które lubią dreszczyk emocji, presję czasu i potrzebę uwolnienia się, koniecznie musisz spróbować rozrywki, jaką jest escape room!

Od kilku lat coraz większą popularność zyskują przygodowe gry przeniesione z ekranu komputera do rzeczywistości. Zdecydowana większość, mówi że są nawet lepsze od tych stworzonych przez mistrzów komputera. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta! To dzięki staraniom poszczególnych firm prowadzących escape roomy możesz wczuć się w rolę, poczuć prawdziwe dreszcze, adrenalinę i świetnie bawić się w gronie znajomych, a wszystko to będzie się działo na żywo!

Czym jest escape room? Najprościej mówiąc, gra to nic innego jak pokój bądź zespół pokoi, z których musisz wyjść jedynie dzięki potędze własnego umysłu. A czas leci… W zależności od scenariusza, jaki wybierzesz, możesz wylądować w opuszczonym lata temu, upiornym szpitalu, w więzieniu, gabinecie detektywa. Wiele miejsc oferuje także inscenizacje rodem z bajek i znanych filmów, gdzie serce niejednego fana przyśpieszy.

Po przedstawieniu instrukcji, gdzie znajdzie się informacja o zamieszczonych kamerach, które w razie dyskomfortu psychicznego bądź utknięcia w martwym punkcie gry, po wykorzystaniu wszystkich pomysłów, pozwolą na wysłanie pomocy graczom, wchodzisz do gry.

Wraz z paczką znajomych lądujecie w mniej lub bardziej upiornym miejscu, gdzie wśród wystających kranów, pajęczyn, skrzynek, pudełek i innych rekwizytów szukacie wskazówki, która pozwoli Wam dotrzeć dalej. Być może skieruje Was ona do kolejnej wskazówki, być może okaże się niezbyt przydatna. Zmierz się z własnymi pomysłami, zobacz, co jesteś w stanie zrobić ze sznurkiem, długopisem, czy tajemniczą kostką! Wszystko zależy od Twoich pomysłów i kreatywności twórców – a ci naprawdę nie próżnują!

Escape room to rozrywka dla znajomych, rodzin, a nawet świetny pomysł na team building. W końcu połączenie sił, współpraca i burza mózgów cementuje grupę i wyzwala zdrową rywalizację ukierunkowaną na konkretny cel – uwolnienie się z pułapki. Poczuj emocje, wyjdź z domu i aktywnie spędź czas, trenując swoje szare komórki. Sprawdź, czy godziny spędzone na oglądaniu seriali, filmów i przechodzeniu gier nie poszły na marne!

Autor: Kinga Tobała

Podobne Posty

Najnowsze Posty
Zobacz więcej