FANATYCY ADRENALINY  

Żyj Bez Granic

Logotyp
Jak się zmotywować?

O motywacji napisano już wiele dobrego oraz złego, a mimo to nadal mylona jest ze zwykłym optymizmem.  W motywacji nie chodzi o to, by ciągle się cieszyć, ale by doskonalić: ambicję, determinację, odpowiedzialność i pracowitość. Jak działania tej „Wielkiej Czwórki” mogą wpłynąć na nasze życie?

Ratownik

Ratownictwo  górnicze – praca, która dostarcza być może o wiele więcej emocji i zagrożeń niż niejeden sport ekstremalny. Ratownicy na co dzień muszą mierzyć się z niebezpieczeństwem i trudnymi akcjami ratującymi życie ludzkie. Jak wygląda ich praca? 

Extreme

Jednostka charakterystyczna to osoba, która wyróżnia się spośród tłumu tym, że zajmuje się czymś niecodziennym lub cechuje ją coś nietypowego. Badania przeprowadzone na grupie sportowców ekstremalnych i zwykłych ludzi pokazywały jednoznaczne wyniki. Czy osoby te potrafią szybciej reagować lub działać w sytuacji zagrożenia?

Umysł

Każdy w dzieciństwie chciał być: Batmanem, Spidermanem lub innym bohaterem z kreskówki. Jednym słowem każdy chciał być „kimś” i czegoś dokonać. Dlaczego wszystko się zmienia w raz z upływem lat? Dużo zależy od umysłu i postrzegania…

Ryzyko

To, jak zachowujemy się w dorosłym życiu, często determinowane jest naszym dzieciństwem, wychowaniem przez rodziców i dziadków. Istnieją osoby, które ryzyko, adrenalinę i chęć wykazania się wyssały z mlekiem matki. Kim są tacy ludzie? Jak funkcjonują w świecie zdominowanym przez korporacyjnych gigantów?

Hormon Walki

Adrenalina, to organiczny związek chemiczny produkowany przez korę nadnerczy. Zwykle towarzyszy nam w momencie uprawiania sportów ekstremalnych lub podczas zagrożenia, gdy mózg każe nam się bronić przed niebezpieczną sytuacją. Dlaczego pomimo ryzykownych sytuacji ludzie uwielbiają epinefrynę?

Strach

Strach towarzyszy nam w codziennym życiu. Zazwyczaj dopada nas w momencie zagrożenia, ryzyka, gdy adrenalina zaczyna buzować we krwi. Mimo to, głupcem jest ten kto się nie boi, ponieważ lęk pozwala racjonalnie oceniać zagrożenia. Kim są ci, którzy lubią się bać i uczestniczyć w sytuacjach ryzykownych?

Styl Życia

Działanie

Ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie. Boimy się podążać za marzeniami, zdobywać nieznane, gdyż podejmowane ryzyko, powoduje w nas lęk. Wiele spraw odkładamy na później – to "później", które zwykle nie istnieje. Tym, co napędza zmiany jest działanie, jak je zatem podjąć?

Hugh Herr

Konstruktor Hugh Herr tworzy protezy kończyn na poziomie neuronalnym dla ludzi na całym świecie. Sam w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie kończyny. Pomagał m.in. wrócić do zawodu tancerce  Adrianne Haslet-Davis, która straciła nogę podczas ataku terrorystycznego. Hugh Herr udowadnia, że człowiek potrafi odrodzić się na nowo.

Escape

Fani zagadek kryminalnych, inscenizowanych pomieszczeń i nutki adrenaliny chętnie uczestniczą w zabawie jaką jest Escape Room. Gracze zamykani są w pomieszczeniu, z którego, aby wyjść muszą samodzielnie poszukać rozwiązania. Jaka jest specyfika tej gry i dlaczego świetnie ćwiczy szare komórki?

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Copyright ©2017
Agencja Interaktywna GREEN FROG • wszelkie prawa zastrzeżone