Rafting w programie

Coraz częściej w planie wakacji bądź kilkudniowego zwiedzania, możemy zauważyć rafting, jako jedną z głównych atrakcji. Organizatorzy pokazują nam w ten sposób, że przemieszczenie się ciekiem wodnym nie musi być nudną wyprawą z flisakiem, spaniem na promie, który ledwo sunie do przodu, ani niczym z rodzaju „mało interesujące”.

A więc – czym jest rafting? Pojęciem określa się spływ z prądem rzeki, który zazwyczaj odbywa się na pontonie. Dopuszczalne jest jednak użycie przygotowanej do tego celu tratwy, łodzi, czy kajaków. Zabawa organizowana jest w grupach, które niejednokrotnie stanowią rywalizujące ze sobą drużyny. Woda, odbijające się od kamieni fale, emocje, rywalizacja i praca zespołowa to propozycja nie tylko dla młodzieży, ale także dla rodzin i pracowników firm, którzy powinni postawić na integrację.

splyw-j1l6ftiz

Rafting jest doskonałym rozwiązaniem nawet dla osób, które nie potrafią pływać. Zabawa odbywa się w kamizelkach ratunkowych, a jej uczestnicy przechodzą szkolenie, pozwalające na zachowanie zasad bezpieczeństwa.  Sama idea daje nam naprawdę szerokie możliwości – od w miarę spokojnych spływów dla amatorów, po przygodę w dżungli, z rzeką, która zasługuje na określenie dosadniejsze niż rwąca. Tu szerokie pole do popisu mają osoby czuwające nad przygotowaniem atrakcji. Można uzyskać naprawdę dobry efekt, wykorzystując naturalne odcinki, jakie zafundowała nam przygoda.

Jeśli myślisz że spływ będzie jedynie czasem, który spędzisz na siedzeniu, podczas którego kilka razy ochlapie Cię woda – mylisz się. Nie bez powodu dostaniesz do ręki wiosło, zostaniesz wyposażony w kask i kamizelkę. W razie nieuwagi, braku zgodności wśród płynących w jednym pontonie i pomysłu na przebycie trasy – ostatnie dwie rzeczy mogą okazać się przydatne.

Autor: Kinga Tobała

Podobne Posty

Najnowsze Posty
Zobacz więcej