Vince Reffet zginął w czasie treningu

Francuski miłośnik sportów ekstremalnych Vince Reffet zmarł po incydencie w czasie treningu na pustyni w pobliżu Dubaju.

Vince Reffet
Foto: jetman.com

Członek zespołu „Jetman” Vince Reffet znany jako „człowiek – rakieta” zginął w wypadku podczas treningu. Vince był znany z wykonywania akrobacji nad Dubajem przy użyciu skrzydeł z włókna węglowego i plecaków odrzutowych.

Skrzydła Reffeta z włókna węglowego były napędzane czterema mini silnikami odrzutowymi. Sprzęt kontrolowany przez ruchy pilota jest w stanie osiągnąć prędkość 400 kilometrów (250 mil) na godzinę.

Wypadek miał miejsce w bazie „Jetman” na pustyni na obrzeżach miasta. Przyczyny wypadku nie są znane.

Zespół „Jetman”  znany jest z wykonywania serii niebezpiecznych lotów nad Dubajem , szybując w tandemie nad najwyższym budynkiem świata Burj Khalifa i obok Airbusa A380 Emirates, największego komercyjnego samolotu pasażerskiego na świecie.

Wyczyny Reffeta zyskały popularność na początku tego roku dzięki filmom pokazującym jak startował z ziemi i wleciał na wysokość 1800 metrów (prawie 6000 stóp).

Francuz unosił się pięć metrów nad wodami wybrzeża Dubaju, po czym wystrzelił w powietrze i ślizgał się po panoramie miasta wykonując manewry jakich nikt dotąd nie wykonywał.

Poniżej możesz zobaczyć jak Vince przelatuje przez „bramą niebios”, o której pisaliśmy w innym artykule.

Podobne Posty

Najnowsze Posty
post-image
Styl Życia

Odzież sportowa – jakie tkaniny są najlepsze?

To właśnie rozwojowi technologicznemu zawdzięczamy nowoczesne metody szycia ubrań sportowych i materiały, z jakich są one wykonywane. Aktualnie wykorzystuje się kilka sprawdzonych, wysokiej jakości tworzyw, których właściwości są w...
Przeczytaj więcej