KSW 52 Gliwice – Karta Walk – (Wyniki!)

Szósta i ostatnia gala KSW w tym roku.

KSW 52 Karta Walk Wyniki
Foto. Facebook / KSW

KSW 52  The Race. W sobotę 7 grudnia 2019 roku odbyła się w Arenie Gliwice kolejna gala KSW

Walka wieczoru

Podczas KSW 52 byliśmy świadkami powrotu do oktagonu legendy KSW – Mameda Khalidova, który w walce wieczoru zmierzył się z obecnym mistrzem wagi średniej anglikiem Scottem Askhamem. Mamed wyszedł do walki po dwóch porażkach z rzędu. Na KSW 42 oraz KSW 46 przegrał z Tomaszem Narkunem i ogłosił przejście na sportową emeryturę. Mamed Khalidov przez 11 lat był niepokonany. 

Rywal Mameda, czyli Scott Askham, miał na swoim koncie trzy wygrane z rzędu i mistrzowski pas KSW w kategorii średniej. Scott jest znany z wyprowadzania mocnych kopnięć na wątrobę. Zawodnik dwa razy pokonał Michała Materlę i raz Marcina Wójcika. Dzisiejsza walka odbyła się w umownym limicie do 85 kilogramów. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Scott Askham.

Pojedynek Olimpijczyków na KSW 52

Poza walką wieczoru zobaczyliśmy starcie dwóch polskich olimpijczyków. Jednym z nich był Szymon Kołecki, zdobywca srebrnego i złotego medalu Igrzysk Olimpijskich z Sydney i Pekinu. Szymon po udanym debiucie na KSW 47 i wygranym pojedynku z Mariuszem Pudzianowskim, tym razem zmierzył się z brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Damianem Janikowskim. Damian wszedł do octagonu po udanej, zwycięskiej walce na gali KSW 50 w Londynie, na której wygrał z Tonym Gilesem w pierwszej rundzie. Pojedynek na KSW 52 wygrał Szymon Kołecki.

Obrona Pasa KSW

Podczas KSW 52 w Gliwicach zobaczyliśmy też walkę o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Francuz Salahdine Parnasse, który pokonał takich zawodników jak Łukasz Rajewski, ArturSowiński, Marcin Wrzosek, czy Roman Szymański, po raz pierwszy bronił tymczasowego mistrzostwa.

Zawodnik zmierzył się z Brazylijczykiem Ivanem Buchingerem. 33-letni Ivan jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Europie. Na swoim koncie posiada pasy organizacji M-1, Cage Warriors oraz XFN. Pojedynek wygrał Salahdine Parnasse.

W Gliwicach zobaczyliśmy także byłego mistrza KSW, Artura Sowińskiego. Przeciwnikiem „Kornika” był brazylijski specjalista od parteru Vinicius Bohrer. Walkę przez nokaut wygrał spektakularnie w pierwszej rundzie Artur Sowiński.

Interesująco zapowiadał się pojedynek Pań w kategorii „muszej”. Do walki stanęły Aleksandra Rola i była pięściarka oraz dziennikarka Polsatu Sport Karolina Owczarz. Walkę wygrała Karolina Owczarz przez duszenie trójkątne nogami.
Podczas KSW 52 zobaczyliśmy też ekspresowy pojedynek Grzegorza Szulakowskiego, który szybko przegrał z Shamilem Musaevam po obrotowym ciosie back-fist!
Na Gali wystąpił również Michał Michalski, który pokonał spektakularnie Alberta Odzimkowskiego, oraz Maciej Kazieczko, któy znokautował w pierwszej rundzie Michaela Dubois.

Pierwszy pojedynek na Gali KSW 52 również zakończył się bardzo szybko, ponieważ Michał Włodarek pokonał spektakularnie Srdana Marovića po 34 sekundach od rozpoczęcia walki.

 

Studio gali poprowadził Mateusz Borek, a gospodarzami wydarzenia byli Paweł Wójcik i Waldemar Kasta.

KARTA WALK KSW 52

Walka wieczoru (Wyniki):

kat. 85 kg: Mamed Chalidow  – Scott Askham 

Walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej:

kat. 65,8 kg: Salahdine Parnasse  – Ivan Buchinger 

Karta główna:

kat. 91,5 kg: Damian Janikowski  – Szymon Kołecki 
kat. 56,7 kg: Karolina Owczarz  – Aleksandra Rola 
kat. 70,3 kg: Grzegorz Szulakowski  – Shamil Musaev 
kat. 77,1 kg: Michał Michalski  – Albert Odzimkowski 
kat. 70,3 kg: Artur Sowiński  – Vinicius Bohrer 
kat. 120,2 kg: Michał Włodarek  – Srdan Marović 
kat. 70,3 kg: Maciej Kazieczko  – Michael Dubois 

Autor: Damian Fedder

Relacja na żywo

Podobne Posty

Najnowsze Posty
Przeczytaj więcej