Khabib Nurmagomedov kończy karierę jako niepokonany

Khabib Nurmagomedov kończy karierę po wygranej walce z tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej.

Nurmagomedov
foto. Khabib Nurmagomedov

Wczoraj odbyła się kolejna gala federacji UFC o numerze 254 na której w walce wieczoru zmierzył się Justin Gaethje z niepokonanym mistrzem wag lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.

Przebieg walki

Już w pierwszej rundzie Khabib Nurmagomedov cały czas próbował wywierać presję. Przeciwnik nie pozwalał na to i też zadał kilka celnych ciosów Rosjaninowi. Pod koniec rundy mistrz wagi lekkiej skutecznie obalił przeciwnika i końcowy gong prawdopodobnie uratował Amerykanina przed poddaniem. Według dwóch z trzech sędziów pierwszą rundę wygrał pretendent do tytułu mistrza. W związku z tym Justin Gaethje obok Conora McGregora jest drugim zawodnikiem w historii, który wygrał rundę z Nurmagomedovem.

W drugiej rundzie „Orzeł z Dagestanu” skrócił dystans i skutecznie przejął dominację w pojedynku. Po obaleniu Justina przeszedł do techniki kończącej i zapinając trójkąt nogami udusił swojego rywala. Tym samym Khabib Nurmagomedov utrzymał serię nieprzegranych pojedynków pod rząd.

Po formalnym ogłoszeniu wyniku walki niepokonany mistrz ogłosił w emocjach, że w tym momencie chce zakończyć karierę. Stwierdził, że nie może dalej walczyć bez swojego Ojca, trenera i mentora, który zmarł w lipcu z powodu Koronawirusa.

Punktacja
Punktacja sędziowska

Khabib Nurmagomedov Najlepszy zawodnik

W wywiadze po walce Khabib Nurmagomedov poprosił federację UFC o umieszczenie jego nazwiska na pierwszym miejscu listy najlepszych zawodników bez podziału na kategorie. Informacja przekazana przez Rosjanina o zakończeniu kariery i przejściu na emeryturę odbiła się szerokim echem w całym świecie MMA. Sam Conor MacGregor, z którym Kahabib stoczył jedną z najbardziej medialnych walk w historii UFC, pogratulował zawodnikowi oraz przekazał wyraz uznania i szacunku dla Nurmagomedova i jego rodziny.

Jon Jones, który do tej pory zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych zawodników bez podziału na dywizje początkowo zgodził się, aby Khabib zajął pierwsze miejsce do czasu jego debiutu w kategorii ciężkiej, ale chwilę później zmienił zdanie argumentując to, że on piętnaście razy obronił tytuł mistrza, a Khabib tylko cztery razy.

Kontuzje

Z informacji jakie przekazał sztab szkoleniowy Khabiba, przed walką Nurmagomedov nabawił się wielu kontuzji. Dodatkowo we wrześniu chorował i nie mógł trenować przez dwa tygodnie, ale postanowił nie wycofywać się z walki. Według trenerów był to jeden z najtrudniejszych obozów przygotowawczych jakie mieli.

Rosjanin kończy swoją spektakularną karierę jako niepokonany mistrz wagi lekkiej z rekordem 29 – 0.

Father
foto. instagram.com/khabib_nurmagomedov

Podobne Posty

Najnowsze Posty
post-image
Styl Życia

Odzież sportowa – jakie tkaniny są najlepsze?

To właśnie rozwojowi technologicznemu zawdzięczamy nowoczesne metody szycia ubrań sportowych i materiały, z jakich są one wykonywane. Aktualnie wykorzystuje się kilka sprawdzonych, wysokiej jakości tworzyw, których właściwości są w...
Przeczytaj więcej